Trápi vás vlhkosť v domácnosti?
Prítomnosť nadmernej vlhkosti je závažný problém, ktorý ohrozuje vaše zdravie.

Má negatívne ekonomické dopady a nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu bývania. V domoch s nadmernou vlhkosťou (ako vzdušnou, tak aj v murive) sa často objavujú plesne a navyše vytvárajú ideálne podmienky pre množenie roztočov.

Vznik plesne je jasným signálom vysokej vlhkosti vzduchu v dome a pre jeho obyvateľov predstavuje veľké zdravotné riziko. Uvoľňuje nebezpečné spóry a niektoré druhy plesní sú dokonca karcinogénne. Plesne taktiež prispievajú k vzniku alergií a sú škodlivé pre všetky vekové skupiny, najviac však ohrozujú deti. Pokiaľ pleseň v byte objavíte, čo najskôr by ste s ňou mali začať bojovať.

Vzdušnú vlhkosť v domácnosti zvyšujeme aj sami bežným prevádzkovaním ako je napr. varenie, sušenie bielizne alebo kúpanie. Vlhkosť sa potom zráža na chladných povrchoch, ako sú rámy či sklené výplne okien.

Ako najjednoduchšie vyriešiť problém so vzdušnou vlhkosťou?
Technika správneho vetrania

V zime je ideálne vetranie v dĺžke 5 až 10 minút minimálne dvakrát denne. V zime vetráme intenzívne, krátko a pravidelne, aby sa príliš neochladzovali rámy okien a nedochádzalo zbytočne k tepelným stratám. Snažíme sa dostať do interiéru čo najviac čerstvého vzduchu a v čo najkratšom čase. V zime sa neodporúča používať mikroventiláciu.

Elektrické a tabletové sušiče, rekuperácie a iné

Pokiaľ sa jedná o nehnuteľnosť s nefunkčnou izoláciou, odvlhčovače vzduchu odstraňujú iba následky, avšak nie samotnú príčinu problému.

Trvalé riešenie problému zemnej kapilárnej stúpajúcej vlhkosti, vďaka ktorému dôjde aj k zníženiu vzdušnej vlhkosti
Dohodnite si stretnutie s našim technikom a zistite, či je možné vyriešiť zemnú stúpajúcu kapilárnu vlhkosť vo vašej nehnuteľnosti za pomoci elektro-fyzikálneho prístroja SUCHÝ DOMOV.